MASECZKA- niezbędne akcesorium w walce z koronawirusem !

Maseczka - niezbędne akcesorium w walce z koronawirusem

Stało się: zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych w dobie pandemii koronawirusa to już nie kwestia wyboru, a obowiązek. Można użyć w tym celu chusty lub szalika, jednak wygodna maska wielokrotnego użytku jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Dowiedz się, dlaczego maseczka to niezbędne akcesorium w walce z koronawirusem i jaką wybrać, by skutecznie chronić siebie i innych.

Koronawirus a maseczki ochronne

Początkowo profilaktyczne noszenie maseczek ochronnych odradzano osobom, które w ten sposób chciały uchronić się przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Choć od odnotowania pierwszego przypadku zachorowania w Polsce minęło już nieco czasu, a zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe, to wciąż nie wszyscy są przekonani co do zasadności tego zalecenia. Tymczasem wyniki najnowszych badań, mających ocenić stopień bezpieczeństwa gwarantowany dzięki zastosowaniu się do wytycznych sugerują, że noszenie maseczki ochronnej jest wskazane w profilaktyce koronawirusa. Jeśli chcemy zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie, to nie wolno nam się wzbraniać przed noszeniem maski i uważać jej tylko za modny gadżet.

Autorzy badania, którego wyniki opublikowano w piśmie Lancet mówią jasno: są dowody na to, że COVID-19 może zostać przeniesiony przed wystąpieniem objawów. To znaczy, że osoba zakażona może przenosić wirus na inne osoby, nawet nie wiedząc o tym, że choruje. Dlatego tak ważne jest noszenie maseczki ochronnej – szacuje się, że nawet 80% zakażeń COVID-19 to przypadki bezobjawowe. Zarazić się wirusem można drogą kropelkową, a do jego rozprzestrzeniania się może dojść nawet podczas mówienia, a nie tylko kichania czy kasłania.

Warto pamiętać o tym, że samo noszenie maski jeszcze nie gwarantuje ochrony przed zakażeniem. Konieczne jest także przestrzeganie innych zaleceń: higieny rąk, systematycznego prania ręczników i odzieży oraz unikania bliskiego kontaktu, czyli zachowania bezpiecznej, przynajmniej 1,5-metrowej odległości od innych osób.

Jaką maskę wybrać, by uniknąć zakażenia?

To, jaką maskę wybrać, by uniknąć zakażenia, od kilku tygodni stanowi przedmiot sporu internautów. Gdy jedni optują za chirurgicznymi maseczkami jednorazowymi, inni stanowczo odradzają to rozwiązanie argumentując, że produkty medyczne powinno się zostawić dla tych, którzy najbardziej ich potrzebują: lekarzy, pielęgniarek i innych osób mających bezpośrednią styczność z osobami zakażonymi koronawirusem. Są tacy, którzy jako najlepszą ochronę przed wirusem polecają maski przeciwpyłowe z filtrem – z jednej strony słusznie, gdyż rzeczywiście są one wysoce skuteczne, z drugiej jednak znacząco utrudniają one oddychanie, wiec o przejażdżce rowerem w takiej masce można zapomnieć.

Zdaje się, że największym powodzeniem cieszą się kolorowe maseczki wielokrotnego użytku z bawełny lub dzianiny: takie, które przy odrobinie zdolności manualnych można samemu uszyć w domu. My proponujemy coś jeszcze innego: rozwiązanie kompromisowe między profesjonalnym akcesorium medycznym a praktyczną maską materiałową, którą można prać.

Proponujemy maseczki szyte w naszej pracowni – 3-warstwowe, w różnych kolorach i unikalnych wzorach do wyboru: dla niej, dla niego i dla dzieci. Tylko u nas znajdziesz maseczki ochronne wykonane z certyfikowanego materiału wykorzystywanego w przemyśle farmaceutycznym. Biorąc pod uwagę wszystkie zalecenia wirusologów, uszyliśmy maseczki z dwóch warstw przewiewnej, odpornej na rozciąganie fizeliny i jednej wierzchniej z przyjemnego w dotyku, oddychającego poliestru: w naszych maskach można swobodnie oddychać. Postaraliśmy się także o to, by gumki użyte przez nas do produkcji masek nie wywoływały dyskomfortu – nie ciągnęły za ucho i nie wpijały się w skórę. Maseczki polecamy prać ręcznie z użyciem delikatnego środka piorącego, a nawet naturalnego mydła: dowiedziono, że koronawirusy „zabija” każdy detergent.

Chroń siebie, swoich bliskich i wszystkich, z którymi masz kontakt na co dzień. Gwarantujemy, że kolorową, wzorzystą maseczkę będziesz nosił znacznie chętniej niż zwyczajną białą!

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl